Жіночий організм після пологів дуже змінюється - це стосується психологічного та фізичного стану новоспеченої матері. Всі ці зміни відбуваються через різкого стрибка гормонального фону в жіночому організмі. Психологічний стан можна подолати завдяки підтримці близьких і рідних, а головне чоловіка, який зможе розділити клопоти за новонародженим малюком і дозволить матусі трохи відпочити, відчути, що про неї теж піклуються.
Після пологів, багато жінок забувають про свій зовнішній вигляд, а коли схаменуться - сильно засмучуються і опускають руки, потім знову воюють і не завжди виграють. Чому? Та тому що після пологів необхідно щодня докладати трохи зусиль, щоб прийти в колишню форму. Малюк займає все ваш час і сили, але ці пару порад допоможуть вам поєднати домашні обов'язки, догляд за малюком і роботу по догляду за вашим тілом.
Ну як, готові міняти свій режим дня заради хорошої форми і щоб ваш чоловік ходив по квартирі і, як раніше, «облизувався», задивляючись на ваші форми. Це дуже просто - дотримуйтеся нижчеперелічених 5-ти правил і ви побачите, що сил стало більше, а ви стали більш організовані. Але не чекайте моментальних результатів, процеси відновлення повинні проходити повільно і поетапно.
Отже, переходимо до справи:
Вранці прийміть контрастний душ (міняємо холод / тепло) - це допоможе прокинутися і підбадьоритися, холодна вода зніме втому і набряк ніг, вам дійсно буде легше.
Порада: зробіть ранковий масаж, скориставшись жорсткою мочалкою або рушником.
Після душу користуйтеся ефірними маслами, дуже ефективні: розмарин, грейпфрут, лимон, мандарин, іланг-іланг.
Порада: вибирайте ті масла, запах яких вам дуже подобається.
Правильно вибирайте одяг, вона повинна бути зручною, з якісного матеріалу. І не забувайте носити післяпологовий бандаж - це тимчасовий захід, але саме він допоможе вам у боротьбі з обвислим животиком, а бюстгальтер - зберегти гарну форму грудей.
Порада: не перестарайтеся, ці дві речі не повинні сковувати ваш рух, вам повинно бути зручно.
Найефективнішим методом для новоспечених мам є кардиоупражнения по 15 хвилин в день. (ранкова пробіжка, велосипед, або степ аеробіка).
Порада: на YouTube вводите - «кардиоупражнения» або «степ аеробіка», вибираєте тренера до душі, запам'ятовуєте руху і в подальшому робите їх самостійно. За 15 хвилин ви просто закінчиться градом поту, а якщо оберне проблемні ділянки харчовою плівкою, то отримаєте подвійний результат. Вибирайте ті вправи, які ви робите з радістю, адже, коли ваша крихітка підросте, зможете разом робити різного роду зарядочка, гімнастику - це хороша звичка. Жінкам, у яких була операція кесарів, потрібно проконсультуватися з лікарем, вам не слід робити силових навантажень як мінімум два-три місяці. Займіться йогою - це допоможе привести в порядок нерви.
Правильно харчуйтеся. Їжа повинна бути насичена вітамінами, мінералами, білками і клітковиною, які допоможуть впоратися з голодом і запам'ятайте, ніяких дієт! Після шести рекомендується утриматися від їжі, випийте склянку кефіру - це позбавить вас від почуття голоду і допоможе вирішити проблеми з ШКТ, які виникають в післяпологовий період.
Порада: виключіть з раціону продукти, що викликають газоутворення, наприклад, бобові, огірки, капусту, білий хліб - це шкідливо для вас і вашого малюка.
Як бачите, ці пункти вельми прості і їх можна щодня виконувати. Догляд за тілом - це тривалий і трудомісткий процес, не ставайте щодня на ваги, правильне харчування і невеликі фізичні навантаження допоможуть вам повернути колишню форму.
|